Rodzaje taśmy klejącej

Jakie są rodzaje taśm klejących?

Możemy wyróżnić trzy rodzaje taśm pakowych. Są to:

  • taśmy akrylowe
  • taśmy hot melt
  • taśmy solvent.

Do wyboru mamy również taśmy jednostronne oraz dwustronne, przezroczyste lub w kolorze, śliskie oraz matowe, i ekologiczne, a także z nadrukami.

Czym jest taśma pakowa?

Taśmy pakowe to taśmy jednostronnie klejące, posiadające nośnik z polipropylenu lub polichlorku winylu. W Polsce najpopularniejszym wymiarem taśm pakowych jest szerokość 48 mm oraz długość 50 metrów/ 50 jardów (y), 60 metrów/  60 jardów oraz 66 metrów/ 66 jardów.

 

 

Prowadzisz sklep internetowych i chcesz usprawnić wysyłkę zamówień do swoich klientów? Kliknij tutaj, aby otrzymać darmową wycenę usług fulfillment.

 

Jaka jest różnica między rodzajami taśm?

Taśmy akrylowe posiadają substancję klejącą, która jest bezbarwną emulsją wodną typu acrylic. Klej akrylowy ma dużą siłę klejenia do różnego rodzaju podłoży, w tym przede wszystkim na powierzchniach gładkich i stosunkowo śliskich. Jest także wytrzymały na zmiany temperatur i czynniki zewnętrzne, a także proces starzenia się. Najlepszą skuteczność tej taśmy możemy uzyskać w temperaturach od -2°C do +80 °C. Zaleca się jej używanie tam, gdzie nie ma dużego zawilgocenia. Odpowiednia do pakowania paczek o małej wadze. Zaletą taśm akrylowych jest także stosunkowo niska cena co sprawia, że jest najczęściej wybierana.

Taśmy hot melt są produkowane z folii lub papieru i wykorzystują jako substancję klejącą klej kauczukowy, tworzony z syntetycznego kauczuku lub kauczuku sztucznie modyfikowanego. Klej kauczukowy posiada dużą siłę klejenia, lepszą od taśm akrylowych, ale mniejszą od taśm solvent. Jest odporny na wilgoć i czynniki zewnętrzne oraz proces starzenia się. Siła klejenia tej taśmy wzrasta wraz z upływem czasu. Zaleca się jej stosowanie w temperaturach od -10 °C do +50 °C dla uzyskania najlepszej skuteczności klejenia. Odpowiednia do pakowania paczek o średniej i dużej wadze. Mieści się w średnim zakresie cenowym w porównaniu z innymi.

Taśmy solvent są to najbardziej ekologiczne taśmy, które posiadają klej solvent, czyli klej z kauczuku naturalnego połączonego z żywicami naturalnymi. Dzięki użyciu takiego kleju taśma ta ma bardzo wysoką siłę klejenia na każdej powierzchni, także na powierzchniach porowatych bądź nierównych. Po zaklejeniu są bardzo trudnozrywalne i odporne na wilgoć oraz czynniki zewnętrzne. Mają najszerszy zakres temperatur użytkowania od -20 °C do + 40 °C, co sprawia, że sprawdza się najlepiej ze wszystkich taśm do pakowania produktów, które będą przechowywane w niskich temperaturach oraz w zimie. Odpowiednia do pakowania paczek każdego rodzaju, również takich o dużej wadze. Taśmy solvent są najdroższe ze wszystkich rodzajów, ale stosunek ceny do jakości jest adekwatny.

W zależności od firmy na zamówienie można wyprodukować każdą taśmę w dowolnym kolorze oraz z własnym nadrukiem.

Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie głowy doborem taśm, opakowań, wypełniaczy oraz kompletowaniem paczek skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę usług fulfillment.

 

Alpha Pack Fulfillment — Sending You a smile

 

Udostępnij wpis:

Sprawdź nasze inne wpisy