Rodzaje wypełniaczy do paczek kurierskich

Dziś każdy wie, że sam karton nie wystarczy, aby dobrze zabezpieczyć paczkę tak, aby dotarła do odbiorcy nienaruszona. Potrzebne są wypełniacze, które pełnią rolę amortyzacyjną i zabezpieczającą zawartość naszej paczki przed ewentualnymi uszkodzeniami. Żeby odpowiednio zabezpieczyć wnętrze naszej przesyłki, musimy wybrać odpowiedni rodzaj i sposób wypełnienia.

Jakie są rodzaje wypełniaczy przesyłek kurierskich?
Na rynku jest wiele rodzajów wypełnień. Dobieramy je w zależności od tego ile pustej przestrzeni chcemy zapełnić oraz jaki produkt zabezpieczamy. Poniżej przedstawimy te, które są najskuteczniejsze i najpopularniejsze na rynku.

Folia bąbelkowa ogólnodostępny materiał zabezpieczający, jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych. Najbardziej uniwersalny i najskuteczniejszy z wypełniaczy. Gwarantuje równej grubości warstwę wypełnienia, która jest bardzo lekka. Zapewnia ochronę przed zawilgoceniami, ponieważ ma właściwości wodoszczelne. Chroni także przed zarysowaniami, czynnikami zewnętrznymi oraz mechanicznymi i wstrząsami, co czyni ją bardzo wytrzymałą. Można kupić ją w rolkach, z perforacją lub bez z małymi lub dużymi bąblami. Dostępne są także woreczki z folii bąbelkowej. Skutecznie zabezpieczy każde towary, także przedmioty delikatne (np. ze szkła, książek, mebli, urządzeń RTV i AGD itp.). Doskonale dopasowuje się do kształtu zawartości paczki, a przy tym jest tania i łatwo dostępna.

Poduszki powietrzne mają podobne właściwości co folia bąbelkowa. Jednak używamy ich do wypełnienia większych przestrzeni w kartonie lub do owinięcia wnętrza paczki matą powietrzną. Dzięki nim jesteśmy w stanie dokładnie unieruchomić pakowane przedmioty, co sprawia, że zawartość ma odpowiednią amortyzację oraz nie przemieszcza się, a co za tym idzie nie ma możliwości uszkodzenia. Nie poleca się ich jednak przy pakowaniu przedmiotów o ostrych krawędziach lub dużej masie, ponieważ mogą pękać. Są wypełnieniem zaliczającym się do czystych – niepylących, a jednocześnie jednym z najtańszym i najskuteczniejszym.

Flopak i skropak wyglądają podobnie oraz mają podobne właściwości fizyczne i analogiczne zastosowania. Oba są biodegradowalne. Pod wpływem wody łatwo się rozpuszczają i nie wytwarzają toksycznych substancji. Nadają się do wypełniania niewielkich pustych przestrzeni wokół przedmiotów o nieregularnych kształtach. Wypełniacze te są mocne i wytrzymałe. Możemy kupić je w workach lub kartonach z dozownikiem.
Różnią się od siebie składem: flopak to pianka wykonana z poliuretanu lub w wersji ekologicznej z recyklingowanego polistyrenu.Może być pusy lub całkowicie pełny. Skropak natomiast jest produktem pochodzenia roślinnego, w 100% ekologiczny i biodegradowalny oraz z możliwością utylizowania. Jest określany jako produkt „eco friendly loose fill”, dzięki czemu jest chętniej stosowany niż flopak, a stosunek ceny do ekologicznego składu jest zachęcający.

Chrupki styropianowe są bardzo lekkie i dobrze izolują. Wyprodukowane z polistyrenu (styropian) w formie płatków nadają się do transportu lekkich i niedużych przedmiotów. To bardzo elastyczny i uniwersalny wypełniacz do paczek. Użyty w nich styropian jest miękki oraz sprężysty, a kiedy się odkształci w przeciwieństwie do Skropaka, powraca do swojego pierwotnego kształtu. Mają niewielki rozmiar, dzięki czemu dobrze wpasowują się do pustej przestrzeni w każdej paczce. Nadają się do zabezpieczania małych i dosyć lekkich przesyłek, w których pełnią rolę amortyzacyjną i chronią produkt przed uszkodzeniami, wtrząsami oraz zagnieceniami i upadkiem. Dodatkowo chrupki nie zwiększają wagi paczki.

Papier pakowy jest produktem ekologicznym. Do produkcji większości dostępnych na rynku papierów pakowych wykorzystywane są naturalne włókna, które mogą zostać poddane recyklingowi oraz produkty zebrane podczas zbiórek makulatury. Nadaje się do pakowania oraz zabezpieczania większości towarów (nawet tych, które posiadają ostre lub wystające krawędzie). Przy pomocy papieru możemy opakować pojedyncze produkty, jak i wypełnić samą pustą przestrzeń pomiędzy nimi. Chroni przed uszkodzeniami oraz zarysowaniami i pełni rolę amortyzatora. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów i kolorów papierów m.in. papiery woskowane lub laminowane, które chronią przed wilgocią i zapachami. Możemy również dobrać spersonalizowany papier lub nadruk na nim, który świetnie posłuży do pakowania na prezent. Dostępny jest także papier geami, który charakteryzuje się strukturą 3D (plaster miodu), zwiększa swoją długość, dzięki nacięciom, które wyglądają efektownie i elegancko. Każdy z rodzajów papierów pakowych nadaje się do ponownego użycia i jest ekologiczny, a jego cena jest stosunkowo niska.

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę usług fulfillment dla Twojego sklepu internetowego.

 

Alpha Pack Fulfillment — Sending You a smile

Udostępnij wpis:

Sprawdź nasze inne wpisy